Nizozemska 2-3 Austrija: Ralf Rangnick bočni triler s pet golova

Kasni pogodak Marcela Sabitzera donio je Austriji prednost u trileru s pet golova protiv Nizozemske i poslao ih u nokaut fazu Eura 2024. kao pobjednike skupine D.

Dobro organizirana i impresivna momčad Ralfa Rangnicka dvaput je bila izgubljena u zabavnom natjecanju u Berlinu, ali Sabitzer je imao posljednju riječ 10 minuta prije vremena.

Autogol Donyell Malen donio je Austriji rano vodstvo, a Romano Schmid ih je vratio u vodstvo nakon izjednačenja Codyja Gakpoa.

Memphis Depay postigao je drugi izjednačujući pogodak za Nizozemsku, ali to nije bilo dovoljno jer je Dječji nogometni dresovi Austrija na kraju preskočila i njih i drugoplasiranu Francusku, koju je Poljska u Dortmundu odigrala 1-1.

Austrija je nagrađena za sjajan početak unutar šest minuta kada je Malen skrenuo loptu u vlastitu mrežu nakon niskog ubačaja Alexandera Prassa.

Jeftini Nogometni dresovi Nizozemska se mučila odgovoriti s Tijjanijem Reijndersom koji je promašio metu, a Malen je loše odbacio priliku da se iskupi za svoju raniju pogrešku kada je pogodio pored gola.

Austrija je nastavila izgledati opasnije jer je Sabitzer blokirao pokušaj i iznudio obranu Barta Verbruggena. Florian Grillitsch također je testirao vratara prije nego što je Marko Arnautović iz blizine iskoristio dobru priliku.

Nizozemski izbornik Ronald Koeman poslao je Xavija Simonsa da osnaži svoju momčad u samo 35. minuti i to se isplatilo kada je njegov prekid doveo do lijepog izjednačenja Gakpoa.

Međutim, Nizozemci nisu dugo bili izjednačeni jer je impresivni Schmid nakon odličnog ubačaja Grillitscha stigao do snage u udarcu glavom nakon odbijene lopte 12 minuta kasnije.

Nizozemska je ponovno izjednačila kada je Depay briljantno kontrolirao kimanje Wout Weghorsta i opalio, s početnom presudom da je on držao loptu koju je preokrenuo VAR.

Ali Austrija nije bila gotova i uzvratila je još jednom kada je Sabitzer pronašao prostor s lijeve strane i zatim iz uskog kuta snažno udario u krov mreže.

Još je bilo vremena da Austrijanac Christoph Baumgartner poništi pogodak zbog ofsajda i da Weghorst udari glavom preko gola, ali momčad koja je 25. Nogometni Dresovi na svijetu završila je na vrhu skupine D sa šest bodova, dok je Nizozemska napredovala kao jedna od najboljih trećeplasiranih ekipa.